Złoto tanieje w reakcji na „niejasne przesłanie” Fed

opublikowano: 01-08-2019, 08:03

Czwartkowe notowania przynoszą kontynuację przeceny złota po środowym spadku. Wycena kruszcu utrzymuje się jednak nadal powyżej poziomi 1400 USD za uncję, który jest ważną linią wsparcia.

Przecena surowca w dużej mierze implikowana jest niejednoznacznym komunikatem amerykańskich władz monetarnych, które choć w środę zdecydowały się na pierwszą od grudnia 2008 r. obniżkę stóp, twierdza jednak, że prawdopodobnie nie będzie to oznaczało długiego cyklu łagodzenia polityki pieniężnej.

Złoto
Zobacz więcej

Złoto fot. Bloomberg

Notowania spot złota na giełdzie w Singapurze w czwartkowy poranek zniżkowały nawet o 0,7 proc. schodząc do poziomu 1404,38 USD za uncję. Potem doszło do lekkiego odreagowania do 1410 USD/u. Tymczasem w ubiegłym miesiącu wycena kruszcu wspięła się do 1453,09 USD/b, co było najwyższym poziomem od maja 2013 r. 

Mimo ostatniego zawahania, analitycy Citigroup podtrzymali swoją prognozę dla złota. Oczekują oni, że średnia cena kruszcu w III kwartale wyniesie 1425 USD, a docelowa cena w okresie trzech miesięcy wynosi 1450 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy