Złoto tanieje wyraźnie po danych w USA

opublikowano: 06-08-2021, 15:55

Cena złota spadła najniżej od ponad miesiąca po tym jak dobre dane z amerykańskiego rynku pracy spowodowały wzrost rentowności obligacji USA i umocniły dolara, donosi Reuters.

Rentowności rosną i dolar umacnia się, bo wiadomość o dodaniu przez gospodarkę USA w lipcu większej niż oczekiwano liczby miejsc pracy zwiększa prawdopodobieństwo szybszego rozpoczęcia redukcji zakupów obligacji przez Fed, otwierającej drogę do podwyższenia stóp procentowych.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Kurs złota na rynku spot spadał o 1,8 proc. do 1772,42 USD za uncję i zmierzał do zamknięcia tygodnia największą zniżką od połowy czerwca. Na rynku terminowym kurs uncji złota z grudniowych kontraktów spadał o 2,1 proc. do 1771,30 USD.

Srebro taniało o 2,4 proc. do 24,52 USD za uncję i o ponad 3 proc. w tym tygodniu. Cena platyny spadała o 1,3 proc. do 992,34 USD i zmierzała do zakończenia tygodnia największą zniżką od czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane