Złoto wyraźnie drożeje po danych o inflacji w USA

opublikowano: 10-11-2021, 16:01

Cena złota rośnie o prawie 2 proc. w środę po tym jak inflacja cen detalicznych osiągnęła w USA najwyższy poziom od 31 lat, informuje Reuters.

Inflacja wyniosła 6,2 proc. w październiku. Oczekiwano 5,9 proc. Tak wysokiej jak obecnie dynamiki cen detalicznych nie notowano w USA od 1990 roku. Złoto jest tradycyjnie uznawane za zabezpieczenie przed wysoką inflacją. Obecnie kurs uncji złota z wiodącego kontraktu notowanego na Comex rośnie o 1,97 proc. do 1866,10 USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Ponownie mamy gorące dane o inflacji – powiedział Reutersowi David Meger, szef handlu metalami w High Ridge Futures. – Ponieważ złoto jest kwintesencją zabezpieczenia przed inflacją uważamy, że powoduje ona obecnie pozytywne dla niego środowisko, które powinno podtrzymywać rajd wzrostowy w nadchodzących tygodniach i miesiącach – dodał.

Zastrzegł, że środowisko to może przynieść jednak dwojakie skutki w związku z wyższym niż oczekiwano odczytem inflacji.

- Będą obawy, czy Rezerwa Federalna nie zacznie redukować płynności szybciej niż oczekiwano, co może przynieść odruchowy spadek cen – powiedział Meger.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane