Czytasz dzięki

Złoto zdrożało

opublikowano: 28-11-2018, 20:28

Osłabienie dolara po gołębim wystąpieniu szefa Fed Jerome Powella pomogło notowaniom złota.

Interesujesz się inwestycjami w złoto? Kup nasz newsletter. Jesteś prenumeratorem Pulsu Biznesu? Na hasło "prenumerator" otrzymasz 50 proc. zniżki!  

Powell zasygnalizował w środę, że stopa procentowa w USA jest już blisko neutralnej wysokości. Odebrano to jako zapowiedź mniejszej liczby podwyżek stóp. To spowodowało osłabienie dolara, co zawsze sprzyja notowaniom aktywów wycenianych w tej walucie. 

- Pozytywna reakcja kursu złota jest całkowicie zrozumiała i myślę, że to dopiero początek, bo inwestorzy zaczynają rozumieć długoterminowe implikacje zbliżającego się spowolnienia, czy nawet wstrzymania zacieśniania przez Fed – powiedział Brien Lundin, wydawca Gold Newsletter.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złoa z grudniowych kontraktów rósł o 0,8 proc. do 1223,60 USD. Wcześniej w środę wynosił nawet 1210,50 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu