Czytasz dzięki

Złoto znów najdroższe od sześciu lat

opublikowano: 13-08-2019, 15:39

Popyt na złoto nie słabnie dzięki wydarzeniom natury politycznej i gospodarczej na świecie, które utrzymują wysoką awersję inwestorów do ryzyka.

Protesty w Hongkongu i krach w Argentynie, a także utrzymująca się niepewność dotycząca wojny handlowej USA i Chin oraz obawa spowolnienia globalnej gospodarki zmuszającego banki centralnego do cięcia stóp, to wszystko sprzyja wzrostowi ceny złota w ostatnim czasie.

Notowania złota od kwietnia 2013 roku
Zobacz więcej

Notowania złota od kwietnia 2013 roku

- Nie ma lepszego miejsca niż złoto dziś, kiedy napięcia geopolityczne zachęcają inwestorów do ucieczki w aktywa uważane za „bezpieczne przystanie” - powiedział Lukman Otunuga, analityk FXTM.

Złoto z grudniowych kwartałów drożało na Comex nawet do 1546,10 USD za uncję, najwyższego kursu od kwietnia 2013 roku. Złoto drożeje już o 6,5 proc. w sierpniu. Od początku roku jego cena wzrosła o 19,5 proc. Niektórzy analitycy uważają, że złoto zdrożało zbyt mocno i grozi mu gwałtowny spadek ceny.

- Uważamy, że cena złota rosła zbyt szybko w krótkim czasie  i spodziewamy się koregty w nadchodzących miesiącach – powiedział Georgette Boel, strateg ABN Amro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane