Złoty będzie mocny także w tym tygodniu

Marek Wołos
opublikowano: 16-04-2007, 00:00

Tak taniego dolara nie było od dziesięciu lat. Na zakończenie minionego tygodnia notowania USD/PLN zniżkowały do poziomu 2,8250. W podobnym tempie spadał kurs EUR/PLN, osiągając tygodniowe minimum na poziomie 3,8250. Tempo wzrostu złotego nasiliło się po publikacji korzystnych danych o bilansie płatniczym i informacjach o inflacji. Deficyt rachunku obrotów bieżących wyniósł w lutym tylko 424 mln euro. Wzrost eksportu i stabilizacja importu to kolejne czynniki korzystnie zinterpretowane przez rynek. Wzmocnienie złotego było również reakcją na wyższe niż oczekiwano dane o inflacji. Skoro inflacja osiągnęła 2,5 proc, czyli cel inflacyjny, to podwyżki stóp są pewne.

W tym tygodniu spodziewamy się umacniania złotego. Notowania USD/PLN mogą powrócić do 2,85, a kurs EUR/PLN przetestuje, ale nie przełamie poziomu 3,82. Para EUR/USD może zniżkować docelowo do poziomu 1,34.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu