Złoty będzie na fali

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 14-09-2010, 00:00

Polska waluta może zyskiwać w tym tygodniu. Wsparciem dla niej powinna okazać się, nie tylko obserwowana od pierwszych dni września poprawa nastrojów na rynkach globalnych, ale także licznie dane makroekonomiczne z Polski. Zwłaszcza zaplanowana na piątek, publikacja sierpniowych danych o produkcji przemysłowej. Rynek prognozuje, że wzrośnie ona w relacji rocznej o 13 proc., po tym jak w lipcu wzrost ten sięgnął 10,3 proc. Jednak odnotowany w sierpniu zaskakujący skok indeksu PMI dla polskiego przemysłu do 53,8 z 52,1, każe oczekiwać znacznie lepszych wieści. Oprócz danych o produkcji w tym tygodniu inwestorzy poznają jeszcze raporty o inflacji CPI i PPI, podaży pieniądza, wynagrodzeniach i zatrudnieniu.

Notowania złotego może też wspierać coraz silniejszy w ostatnich tygodniach popyt na polski dług. W poniedziałek Reuters ujawnił, że analitycy Deutsche Banku rekomendują kupno polskich obligacji 10-letnich, uważając za nieuzasadnioną dużą różnicę pomiędzy rentownością polskich i niemieckich obligacji.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu