Złoty będzie umacniał się w poniedziałek do dolara

02-07-2007, 10:22

Złoty na początku sesji w poniedziałek umacniał się do głównych walut - głównie do dolara, z powodu rosnącej presji na obniżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Naszą walutę wzmacniają także oczekiwania inwestorów na kolejne podwyżki stóp przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP), uważają dealerzy.

"Głównym czynnikiem, który będzie wpływał na umocnienie złotego do amerykańskiej waluty, jest seria danych makroekonomicznych, które pokazują, że rośnie presja na obniżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Silny dolar z kolei wzmacnia złotówkę" - powiedział Andrzej Bowtruczuk, dealer BRE Banku.

Impulsem do dalszego umacniania naszej waluty była środowa decyzja RPP, która niespodziewanie podwyższyła stopy procentowe o 25pb do poziomu 4,5%.

"Podwyżka stóp zwiększyła oczekiwania na dalszy wzrost stóp w kolejnych miesiącach. To kolejny powód umacniania naszej waluty"- uważa Bowtruczuk.

W poniedziałek, ok. godz. 9:45 za jedno euro inwestorzy płacili 3,7635 zł, a za jednego dolara 2,7741 zł. W piątek ok. godz. 10.00 za euro płacono 3,7630, za dolara 2,7990 zł. (ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty będzie umacniał się w poniedziałek do dolara