Złoty był we wtorek jedną z najsilniejszych walut w regionie

Internet Securities
opublikowano: 04-07-2006, 17:22

Od rana rynek złotego był bardzo stabilny. Po południu zmienność się nieco zwiększyła. Najpierw złoty osłabił się powyżej 4,0150, lecz po 15:00 ponownie się umocnił. Minimum zanotowane zostało tuż powyżej 4,00.

Od rana rynek złotego był bardzo stabilny. Po południu zmienność się nieco zwiększyła. Najpierw złoty osłabił się powyżej 4,0150, lecz po 15:00 ponownie się umocnił. Minimum zanotowane zostało tuż powyżej 4,00.

Większość rynków była bardzo spokojna ze względu na Święto Niepodległości w Stanach Zjednoczonych. Dziś, podobnie jak wczoraj, złoty był jedną z najsilniejszych walut w regionie i jego zachowanie zadecydowało o dobrym sentymencie.

Około godziny 16:50 za euro płacono 4,0031 zł, a za dolara 3,1294 zł.

Umocnienie złotego może być związane z oczekiwaniami na czwartkową podwyżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny. Z jednej z wypowiedzi przedstawiciela NBP wynika, że polityka monetarna banku centralnego w Polsce powinna być zgodna z polityką ECB. W takim przypadku ryzyko zawężenia się spreadu w oprocentowaniu EUR i PLN jest zdecydowanie mniejsze. Taki sygnał z banku centralnego odbiera silny argument sprzedającym złotego z powodu rosnących stóp procentowych na świecie.

Niewykluczone, że w środę nastąpi kolejny ruch EURPLN w dół, szczególnie, jeżeli zamknięcie rynku nastąpi na minimach. Uważamy jednak, że poniżej 4,00 EURPLN natrafi na bardzo silne wsparcie w rejonie 3,9850-3,99. Na tym poziomie przebiega przebita w zeszłym miesiącu opadająca linia trendu.

Poziom ten został także przebity dopiero po wielu próbach. Niewykluczone, że sprzedający w tym rejonie zamykali pozycje ze stratami powyżej 4,00, jednak mimo to rejon ten jest teraz silnym psychologicznym wsparciem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty był we wtorek jedną z najsilniejszych walut w regionie