Złoty ciągle słaby

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 30-05-2016, 16:47

Tydzień rozpoczął się od aprecjacji złotówki do dolara amerykańskiego, po tym jak w piątek na parze USD/PLN oglądaliśmy lokalne odbicie.

Złotówka traci dzisiaj jednak względem wspólnej waluty. Zachowanie par złotówkowych jest dziś jedynie pochodną zachowania eurodolara, który od rana odrabia straty.

USD/PLN

Na parze USD/PLN w miniony piątek spadkowa korekta wyhamowała dokładnie na poziomie 38,2% zniesienia odbicia z 17 maja (3,9275). Obrona tego wsparcia skutkowała lokalnym odbiciem, ale dziś ponownie do głosu doszła strona podażowa. Spadkowa korekta zbudowała się na tej parze w zeszły wtorek po pozytywnym teście dolnego ograniczenia ważnej strefy oporów rozciągającej się od 3,9843 do 4,0025(61,8% zniesienie sekwencji spadkowej z 21 stycznia oraz maksima z początku marca br.). Strefa ta stanowi maksymalny, modelowy zasięg odbicia z początku kwietnia, jeżeli odbicie to ma pozostać korektą sekwencji spadkowej ze stycznia br. Potwierdzeniem zakończenia tego odbicia byłby dopiero powrót kursu poniżej strefy 3,81-3,8170 (krótkoterminowa linia trendu wzrostowego oraz 61,8% zniesienie odbicia z kwietnia i maja). Z kolei sforsowanie poziomu 4,0025 otworzyłoby omawianej parze drogę do ataku tegorocznych maksimów na poziomie 4,1575.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN także od minionego wtorku budują spadkowy ruch korekcyjny, czyli od czasu gdy silne odbicie wyhamowało na poziomie 78,6% zniesienia sekwencji spadkowej wygenerowanej w styczniu br. (okolice poziomu 4,45). Oglądane dziś umocnienie europejskiej waluty sprawia, że ruch w dół na parze EUR/PLN wyhamował. Jeżeli cofnięcie to ma być jedynie korektą odbicia z początku kwietnia, to jego modelowy zasięg wyznacza poziom 4,3130 gdzie 61,8% zniesienie tej sekwencji wzrostowej zbiega się z lokalnymi maksimami wyznaczonymi 19 kwietnia br. Z kolei pokonanie ostatnich ekstremów na tej parze (okolice 4,4550) otworzyłoby drogę do przetestowania tegorocznych szczytów na poziomie 4,5130.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy