Złoty czeka na wiążące decyzje z USA

  • Marek Rogalski
opublikowano: 02-11-2017, 16:29
aktualizacja: 02-11-2017, 16:30

Nieco słabszy odczyt indeksu PMI, który został opublikowany w czwartek o 9:00 rano (w październiku spadł do 53,4 pkt. z 53,7 pkt.) nie doprowadził w pierwszych godzinach handlu do osłabienia złotego.

Złoty był nieco słabszy dopiero po południu na co wpływ mogła mieć reakcja czeskiej korony po decyzji Banku Czech, czy też spekulacje agencji Reutersa, której zdaniem projekt ustawy podatkowej, jaka zostanie zaprezentowana dzisiaj wieczorem zawiera szereg propozycji i poprawek, co powoduje, że ich przyjęcie w ciągu najbliższych tygodni może okazać się dość trudne.  Na rynku pojawiła się też niepewność dotycząca spodziewanej około godz. 20:00 decyzji Donalda Trumpa dotyczącej wyboru przyszłego szefa FED.

Nasza waluta zyskała dzisiaj najbardziej w relacji do funta, który stracił po tym, jak Bank Anglii decydując się na podwyżkę stóp o o25 p.b. dał do zrozumienia, że na kolejne ruchy trzeba będzie długo poczekać. Na tygodniowym układzie GBP/PLN widać, że próbujemy wracać do trendu spadkowego, chociaż wsparcie przy 4,75-4,76 nie zostało jeszcze naruszone.

Z kolei na układzie USD/PLN pozostajemy nadal ponad wsparciem przy 3,63, chociaż było ono dzisiaj naruszane, co zwiększa ryzyko wydłużenia korekty do 3,61, chociaż z drugiej strony test kluczowego oporu na EUR/USD przy 1,1680-1,1715 był dzisiaj nieudany.

W przypadku EUR/PLN mamy natomiast próbę zwiększenia znaczenia wsparcia przy 4,22-4,23, chociaż trudno ocenić, na ile może być to zaczątkiem ruchu w stronę 4,25-4,26, a na ile mało znaczącą korektą, po której rynek spróbuje złamać wsparcie przy 4,22.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Złoty czeka na wiążące decyzje z USA