Złoty dostał zadyszki, euro kosztuje już 3,30 zł

Marek Wołos
opublikowano: 14-08-2008, 00:00

Złoty mocno osłabł. Kurs EUR/PLN pierwszy raz od miesiąca przekroczył wczoraj barierę 3,30. Na rynku dolara doszło do jeszcze większych przeszacowań — amerykańska waluta zdrożała do 2,22 zł.

Lipcowa inflacja 4,8 proc. nie zaskoczyła inwestorów. Była bowiem zgodna z oczekiwaniami i prognozami Ministerstwa Finansów. Co prawda szczyt inflacji nadal jest przewidywany w sierpniu, ale już po lipcowych danych szanse na dalsza podwyżki stóp procentowych maleją. Wczoraj przedstawiciele RPP sceptycznie wyrażali się o takiej konieczności. Po słowach Jana Czekaja, że RPP może obecnie wstrzymać się z kolejnymi decyzjami o stopach, złoty znalazł się pod presją wyprzedaży. Wzmocniły ją zapewne prognozy resortu finansów, że inflacja w sierpniu nie przekroczy 5 proc. W najbliższych dniach złoty może nadal słabnąć. Korekta notowań euro może się przeciągnąć do 3,34-3,35 zł.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu