Złoty dzielnie sobie radzi z wahaniami na giełdach

Przemysław Kwiecień
22-09-2008, 00:00

Miniony tydzień był bardzo burzliwy, ale reakcję rynku walutowego należy uznać za umiarkowaną. Tradycyjnie największe zmiany widać było na parze USD/JPY, co miało wpływ na waluty rynków wschodzących, w tym na złotego. Ogłoszony w czwartek plan pomocy administracji USA zmienił jednak nastawienie inwestorów i dolar zaczął odrabiać straty wobec jena. Złoty kończył tydzień na plusie, zarówno wobec dolara, jak i euro.

W przyszłym tygodniu czekają nas takie dane, jak niemiecki indeks klimatu biznesowego Ifo czy sprzedaż domów w USA. Większy wpływ na rynek będą jednak miały zaplanowane na wtorek i środę wystąpienia szefa Fedu. Mogą one wyraźniej wpłynąć na notowania EUR/USD, a przez to również na złotego. W cieniu tych wydarzeń odbędzie się posiedzenie RPP, która nie powinna zmienić stóp procentowych. Po minionym tygodniu jedno wydaje się pewne — turbulencje na globalnych rynkach nie powinny zdestabilizować notowań polskiej waluty, a to właśnie jest najważniejsze dla polskiego sektora finansowego.

Przemysław Kwiecień

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Kwiecień

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Złoty dzielnie sobie radzi z wahaniami na giełdach