Złoty i obligacje bez większych zmian na otwarciu

APATOR Spółka Akcyjna
opublikowano: 22-11-2002, 09:37

Godzina 9.05 (Reuters) - Rynek walutowy oraz dłużny otworzył się w piątek bez większych zmian wobec czwartkowego zamknięcia. Dealerzy spodziewają się, że oba rynki będą się poruszać w ograniczonym zakresie, po tym jak ostatnio trwała niewielka realizacja zysków, a inwestorzy oczekują na wyniki przyszłotygodniowego posiedzenia RPP.

Złoty stracił 0,2 procent do euro i wyniósł na otwarciu 3,9550, ale zyskał 0,1 procent do dolara i był na poziomie 3,9428.

Dealerzy uważają, że złotego wspierają czwartkowe komentarze wiceprezesa NBP Jerzego Stopyry, który powiedział, że ostatnie umocnienie polskiej waluty było "fundamentalnie uzasadnione", a nie tylko wywołane przez kapitał spekulacyjny. Także rynek dłużny, który nieco stracił w ciągu ostatnich dwóch dni za sprawą niewielkiej realizacji zysków, w krótkim terminie może być wspierany przez oczekiwania co do redukcji stóp procentowych, która zdaniem analityków może mieć miejsce już w przyszłą środę.

Obligacje zyskał nieznacznie w czwartek po tym jak Dariusz Rostati, jeden z członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) powiedział Reuterowi, że z punktu widzenia walki z inflacją dalsza aprecjacja złotego może być szkodliwa dla gospodarki, sygnalizując tym samym, że ten element może być brany pod uwagę przy decyzjach o cięciach stóp.

Rentowności dwuletnich obligacji (OK0804) znajdowały się na poziomie 5,6 procent, a nowych benchmarkowych papierów pięcioletnich (PS0608) na poziomie 5,79 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: APATOR Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty i obligacje bez większych zmian na otwarciu