Złoty i obligacje niemal bez zmian

opublikowano: 18-11-2003, 09:56

Reuters: Kurs złotego we wtorek rano lekko spadł do dolara i nie zmienił się do euro wobec popołudniowych poziomów z poniedziałku. Dealerzy sądzą, że pozytywne ostatnio nastroje inwestorów zagranicznych są chłodzone przez sprzedaż polskiej waluty przez lokalnych graczy.

Notowania obligacje były stabilne i do środowej aukcji ich rentowności mogą się jedynie nieznacznie wahać.

Zdaniem dealerów na dalszy plan zeszły obawy o sytuację fiskalną i polityczną w Polsce, a inwestorzy oczekują na informacje, które mogłyby nadać rynkom kierunek. We wtorek rano złoty był na poziomie 0,51 procent powyżej starego parytetu wobec 0,56 procent w poniedziałek po południu.

"Teraz albo wrócimy do poziomu parytetu, albo pójdziemy w kierunku następnego poziomu około 2,0 procent powyżej parytetu. Wszyscy patrzą na scenę polityczną, ale na razie nie widać informacji, które mocno wpłynęłyby na rynek" - powiedział Mateusz Bieniek, dealer z BPH-PBK.

Na rynku obligacji rano było spokojnie, a dealerzy spodziewają się niewielkich wahań do środowej aukcji obligacji pięcioletnich (DS0509). Na tej aukcji ministerstwo zaoferuje obligacje o wartości dwóch miliardów złotych.

"W tej chwili jest spokojnie, ale wczoraj pod koniec dnia były kupowane 10-latki - obligacje kupował większy klient zagraniczny. Przed aukcją nie będzie specjalnego zainteresowania kupnem i oczekuję niewielkich wahań, głównie na obligacjach pięcioletnich, bez specjalnego trendu" - powiedział jeden z dealerów.

---------------------------KURSY RYNKOWE O GODZ. 9.25 ----------------------------------

Euro/złoty 4,5718 wobec 4,5737 w poniedziałek o godzinie 16.19

Dolar/złoty 3,8845 wobec 3,8770

RENTOWNOŚCI OBLIGACJI

2-letnie (OK0805) bez zmian 6,11 proc.

5-letnie (PS0608) bez zmian 6,55 proc.

10-letnie (DS1013) 6,59 proc. wobec 6,65 proc.

---------------------------------------------------------------------------------------

((Autor: Barbara Woźniak i Patrick Graham; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters

Serwis Polski, tel. 22 6539700, RM: barbara.wozniak.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty i obligacje niemal bez zmian