Złoty i obligacje nieznacznie w dół

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-09-2006, 17:09

Inwestorzy na krajowych rynkach walutowym i długu nie wykazali się w poniedziałek zbytnią aktywnością. Przy braku jakichkolwiek sygnałów mogących wyznaczyć kierunek notowań, złoty i obligacje nieznacznie osłabły. Dealerzy określają poniedziałkową sesję jako nudną i bez historii.

Inwestorzy na krajowych rynkach walutowym i długu nie wykazali się w poniedziałek zbytnią aktywnością. Przy braku jakichkolwiek sygnałów mogących wyznaczyć kierunek notowań, złoty i obligacje nieznacznie osłabły. Dealerzy określają poniedziałkową sesję jako nudną i bez historii.

Około godziny 16.20 za euro płacono 3,9750 zł wobec 3,9690 zł rano i wobec 3,963 zł w piątek po południu. Dolara wyceniano na 3,0880 zł wobec odpowiednio 3,09 zł i 3,1050 zł w piątek.

"Właściwie nic się nie działo. Ruchy były kosmetyczne. Będziemy czekać na to, co wydarzy się dalej. Na razie na rynku panuje nastrój wyczekiwania" - powiedział PAP Paweł Gajewski z WestLB.

Według Gajewskiego rynek ignoruje groźby LPR i Samoobrony, które przy okazji prac nad projektem przyszłorocznego budżetu, próbują wymusić na swoim koalicjancie zwiększenie wydatków.

Niewiele się też działo na rynku długu.

"Było dosyć nudno. Rynek był płytki. Na rynkach bazowych też niewiele się działo, w USA mieliśmy święto, w Niemczech inwestorzy także nie byli aktywni. Najważniejszą lokalną informacją była podaż dwuletnich obligacji na środowy przetarg. Jej wielkość była zgodna z oczekiwaniami" - powiedział PAP Andrzej Michałowski z PKO BP.

W poniedziałek Ministerstwo Finansów podało, że w środę zaoferuje obligacje OK1208 za 1,8 mld zł z pierwotnej oferty 1,8-2,3 mld zł. Według dealerów ustalenie wartości podaży w dolnym przedziale jest rozsądne, bo ostatnie dane o wyższej inflacji są niekorzystne dla krótkiego końca krzywej. Papiery dwuletnie mogą być nieatrakcyjne dla inwestorów.

Na rynku długu około godziny 16.20 rentowność papierów dwuletnich ukształtowała się na poziomie 4,94 proc. wobec 4,94 proc. rano i wobec 4,88 proc. w piątek. Dochodowość papierów pięcioletnich wynosiła 5,45 proc. wobec 5,49 proc. i wobec 5,40 proc., a dziesięcioletnich wyniosła 5,60 proc. wobec 5,63 proc. rano i wobec 5,60.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty i obligacje nieznacznie w dół