Złoty kończy tydzień mocno, na rynku obligacji spokój

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-12-2005, 16:49

Złoty umocnił się na koniec dnia do najwyższych poziomów w tym tygodniu. Dealerzy są zdania, że to nie koniec umocnienia naszej waluty. Wstrzemięźliwiej zachowywali się inwestujący w obligacje.

Złoty umocnił się na koniec dnia do najwyższych poziomów w tym tygodniu. Dealerzy są zdania, że to nie koniec umocnienia naszej waluty. Wstrzemięźliwiej zachowywali się inwestujący w obligacje.

Około godziny 16.20 za euro płacono 3,87 zł wobec 3,8775 zł rano i wobec 3,8960 zł w czwartek na zamknięciu. Dolar kosztował 3,31 zł w porównaniu do 3,3090 zł i wobec 3,33 zł.

"Tydzień kończymy bardzo mocno. Najmocniej w ciągu ostatnich dni. Złoty podążał dziś za euro-dolarem" - powiedział PAP Marcin Bilbin z Pekao SA.

"Rynek jest przygotowany na dalsze umocnienie. Najbliższym poziomem wsparcia dla euro-złotego jest 3,86. Jeśli i on zostanie przełamany to kolejnym poziomem będzie 3,80" - powiedział Bilbin.

Jego zdaniem, za umocnienie naszej waluty w dużym stopniu odpowiedzialni są klienci korporacyjni, głównie eksporterzy, którzy przed końcem roku pozbywają się walut.

Inwestorzy na rynku długu byli w piątek bardziej wstrzemięźliwi. Sesja przebiegała spokojnie. Publikacja danych o bezrobociu w USA, na które czekał rynek, zdaniem dealerów nie miała dużego wpływu na poziom dochodowości.

Amerykański Departament Pracy podał w piątek, że bezrobocie w USA w listopadzie wyniosło 5 proc. (podobnie jak w październiku).

W listopadzie liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 215 tys., podczas gdy w październiku wzrosła po korekcie o 44 tys.

Około 14.35 dochodowość dwuletnich obligacji kształtowała się na poziomie 4,84 proc. wobec 4,82 proc. zanotowanych rano i na zamknięciu w czwartek. W przypadku pięcioletnich papierów było to 5,14 proc. wobec 5,16 proc. rano oraz 5,22 proc. w czwartek, natomiast dziesięcioletnich 5,19 proc. w porównaniu do 5,22 proc. rano i 5,26 proc. w czwartek.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane