Zloty kontynuuje umocnienie

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
26-01-2017, 16:37

Złotówka kontynuuje dziś umacnianie względem europejskiej waluty oraz funta szterlinga. Kurs EUR/PLN przełamał ważne wsparcie.

USD/PLN

W tym tygodniu notowania USD/PLN kontynuowały systematyczne osuwanie aż do dzisiejszego ranka. Wtedy ruch w dół wyhamował i kurs dynamicznie ruszył w górę.Odbicie to póki co nie zdołało przełamać żadnych istotnych oporów – nawet przyspieszonej linii trendu spadkowego.

Z technicznego punktu widzenia maksymalny zasięg korekty spadkowej wyznacza 61,8% zniesienie wykształconego na tej parze 9 listopada i zakończonego w połowie grudnia odbicia, które wypada na poziomie psychologicznej granicy 4,00. Nieco niżej przebiega również poziom maksimów z poprzedniego odbicia z września i października 2016 r. Jeżeli ruch w górę ma być kontynuowany na tej parze w średnim terminie, to wsparcia te powinny zostać utrzymane. Po zakończeniu ruchu korekcyjnego celem strony popytowej będą ostatnie ekstrema z zeszłego roku – 4,28.

EUR/PLN

Złotówka kontynuuje dziś umacnianie do europejskiej waluty, co oznacza pokonanie istotnego, średnioterminowego wsparcia – poziomu 61,8% zniesienia sekwencji wzrostowej budującej się od połowy sierpnia 2016 r. (4,3515). Wcześniej para EUR/PLN zdołała zejść poniżej minimów ustanowionych 6 stycznia br. Pokonanie poziomu 4,35 najprawdopodobniej neguje wariant, że cofnięcie wykształcone na początku grudnia ma być jedynie korektą sekwencji wzrostowej z sierpnia. W tym momencie celem strony podażowej jest strefa poziomów 4,2380 – 4,2580.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Zloty kontynuuje umocnienie