Złoty kontynuuje umocnienie

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 20-09-2017, 15:34
aktualizacja: 20-09-2017, 15:36

Dzisiaj oglądamy dalsze umacnianie złotego do głównych walut.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN na początku tygodnia przetestowały pozytywnie istotny poziom oporu w postaci 38,2% zniesienia sekwencji spadkowej zapoczątkowanej w grudniu ubiegłego roku (4,2950). Od tamtej pory przewagę utrzymuje strona podażowa, ale cofnięcie nie jest znaczące. Wspomniane 38,2% zniesienie i średnioterminowa linii trendu wzrostowego z genezą w grudniu 2015 roku tworzą ważną strefę oporów. Jej sforsowanie otworzyłoby drogę do dalszych wzrostów do okolic 4,37 (patrz wykres). Potwierdzeniemzakończenia tej korekty i kontynuacji spadków w średnim terminie będzie dopiero zejście notowań poniżej tegorocznych minimów na poziomie 4,1516.

 USD/PLN

Cofnięcie jest kontynuowane także na notowaniach USD/PLN. Wygenerowane 8 września odbicie na parze USD/PLN wyhamowało w miniony czwartek. Od tamtej pory mamy ruch w dół na tej parze. Sytuacja techniczna w średnim terminie pozostaje niezmieniona. Od grudnia ubiegłego roku para ta porusza się w obrębie wąskiego kanału spadkowego. Górne ograniczenie kanału spadkowego przebiega obecnie na poziomie 3,66 i tam upatrywałabym kolejnego istotnego oporu na tej parze.Z kolei kluczowa strefa wsparć rozciąga się od poziomu 61,8% zniesienia sekwencji wzrostowej z 2014 roku do minimów z 2015 roku – 3,4860 – 3,53. Trwałe pokonanie tej strefy otworzyłoby drogę do dalszej przeceny dolara do złotówki do poziomu kilkuletnich minimów (okolice 3,00).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy