Złoty lekko osłabił się do euro w czwartek

Internet Securities
23-11-2006, 17:19

Na rynku walutowym w czwartek było bardzo spokojnie. Złoty nieznacznie osłabił się w stosunku do euro i pozostał stabilny do dolara. Według dealerów lekkie osłabienie do europejskiej waluty wynikało z zamykania części pozycji na złotym przed długim weekendem w USA. Do końca tygodnia wahania kursu złotego nie powinny być znaczne.

Na rynku walutowym w czwartek było bardzo spokojnie. Złoty nieznacznie osłabił się w stosunku do euro i pozostał stabilny do dolara. Według dealerów lekkie osłabienie do europejskiej waluty wynikało z zamykania części pozycji na złotym przed długim weekendem w USA. Do końca tygodnia wahania kursu złotego nie powinny być znaczne.

„Dzisiaj rano złoty trochę się osłabił w stosunku do euro. Był to efekt domykania pozycji na złotym przed długim weekendem w USA. Część banków postanowiła ograniczyć trochę ryzyko związane ze złotym. Do dolara złoty pozostał stabilny” - powiedział Marcin Żółtaniecki, dealer Raiffeisen Banku.

Dodał, że również w piątek aktywność na polskim rynku walutowym nie powinna być znaczna. Nie oczekuje też on większych wahań kursów.

„Złoty na pewno nie spadnie poniżej poziomu 3,83 – 3,84” – powiedział Żółtaniecki.

W czwartek o godzinie 16.50 za euro płacono 3,8218 zł, a za dolara 2,9511 zł w porównaniu do 3,8132 zł za euro i 2,9477 zł za dolara w środę po południu. (DI, ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Złoty lekko osłabił się do euro w czwartek