Złoty ma dobrą passę i bije kolejne rekordy

Mariusz Potaczała
07-07-2008, 00:00

Miniony tydzień charakteryzował się dużą zmiennością EUR/USD. Kurs zwyżkował do 1,59. Piątkową sesję kończył w okolicach 1,57. W ślad za zmianami na eurodolarze poruszał się złoty.

Początek tygodnia to okres stabilizacji USD/PLN oraz EUR/PLN. Złoty dalej pozostawał silny. Zmiany na rynku walutowym obserwowaliśmy dopiero po czwartkowej decyzji Europejskiego Banku Centralnego. Zgodnie z prognozami główną stopę procentową podniesiono o 25 pkt. baz.

Zaskoczył jednak gołębi ton oficjalnego komunikatu wygłoszonego przez J.C. Tricheta. Rezultatem jego wypowiedzi była gwałtowna wyprzedaż euro. Zyskała na tym polska waluta, umacniając się względem euro do historycznego poziomu 3,3110 — notowanego na piątkowej sesji. Złoty pokazał siłę również względem dolara i mimo globalnego umocnienia amerykańskiej waluty. W piątek kurs USD/PLN zniżkował poniżej 2,1100.

Mariusz Potaczała

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty ma dobrą passę i bije kolejne rekordy