Złoty mocny po danych GUS, ale zbliża się lekka korekta

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-04-2006, 17:15

Po dobrych danych o produkcji przemysłowej w marcu złoty zyskał, jednak na rynku panuje przekonanie, że polską walutę czeka osłabienie. Na rynku długu spodziewany jest spadek cen papierów.

Po dobrych danych o produkcji przemysłowej w marcu złoty zyskał, jednak na rynku panuje przekonanie, że polską walutę czeka osłabienie. Na rynku długu spodziewany jest spadek cen papierów.

    Około godziny 16.00 euro wyceniano na 3,8860 wobec 3,8985 zł rano i 3,9065 zł w środę, a dolara na 3,1550 zł wobec 3,1560 zł i 3,17 zł.

    GUS podał, że produkcja w marcu wzrosła o 16,4 proc. rdr wobec oczekiwanych przez rynek 12,5 proc. rdr. Natomiast ceny producentów wzrosły o 0,9 proc. rdr wobec 0,5 proc oczekiwanych przez ekonomistów.

    "Dla złotego okres wzrostów zbliża się do końca. Do gry powraca polityka. W przyszłym tygodniu wiadomo będzie, czy powstanie koalicja rządowa. Wejście do rządu Samoobrony, LPR czy PSL nie będzie dobre dla złotego" - powiedział analityk Capital Menagement Kajetan Bulge.

    "W sumie w perspektywie czeka nas powolny trend odrabiania strat przez waluty" - dodał.

    Na rynku długu doszło do przeceny, bowiem dobre dane o produkcji osłabiły nadzieje na cięcia stóp procentowych.

    "Dane GUS wskazują, że oddala się perspektywa obniżek stóp, więc inwestorzy grający pod obniżki postanowili wyjść z rynku. W sumie czeka nas wzrost rentowności papierów" - powiedział Bulge.

    Rentowność papierów dwuletnich wynosiła 4,29 proc. wobec 4,24 proc. rano i 4,25 proc. w środę, pięcioletnich 4,79 proc. wobec 4,73 proc. i 4,74 proc., a dziesięcioletnich 5,02 proc. wobec 4,92 proc. i 4,95 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty mocny po danych GUS, ale zbliża się lekka korekta