Złoty mocny, rynek długu czeka na aukcję zamiany

opublikowano: 23-03-2004, 10:01

Reuters: Na otwarciu wtorkowej sesji kurs złotego kontynuował poniedziałkowe wzrosty, co było związane z oczekiwanimi rynku na zapowiedzianą przez resort finansów wymianę środków ze sprzedaży zagranicznych obligacji, uważają dealerzy.

Kurs polskiej waluty oscyluje wokół 0,3 procent poniżej starego parytetu. Dealerzy uważają, że pozytywne nastroje na rynku i zapowiedzi Ministerstwa Finansów o wymianie na złote na rynku walutowym 400 milionów franków szwajcarskich oraz około 500 milionów euro mogą spowodować, iż niektórzy inwestorzy będą próbować wzmocnić złotego do poziomu powyżej parytetu. Ostatni raz poziomy te zanotowano pod koniec stycznia.

"Pomysł cały czas jest ten sam: grać pod zapowiedziane środki z zagranicznych emisji. Rynek jest już dość mocno zaangażowany w długie pozycje w złotym, ale wydaje się, że jest jeszcze trochę 'amunicji', aby poszedł dalej" - powiedział Mateusz Bieniek, dealer z Banku BPH.

Ceny obligacji były stabilne i utrzymywały się na początku sesji na poziomach z poniedziałku, kiedy to ceny papierów o dłuższym terminie zapadalności spadły przed środową aukcją zamiany. Na przetargu resort finansów zaoferuje do sprzedaży pięcio-, 10-letnie i 20-letnie obligacje w zamian za papiery zapadające w tym roku.

KURSY RYNKOWE O GODZ. 9.50

Euro/złoty 4,6955 wobec 4,7193 w poniedziałek po południu

Dolar/złoty 3,8073 wobec 3,8180

RENTOWNOŚCI OBLIGACJI

2-letnie (OK0406) 6,35 proc.

5-letnie (DS0509) 6,70 proc.

10-letnie (DS1013) 6,69 proc.

((Autorzy: Marta Karpińska i Paweł Florkiewicz; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, RM: pawel.florkiewicz.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty mocny, rynek długu czeka na aukcję zamiany