Złoty nadal słabnie

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 27-09-2017, 15:43
aktualizacja: 27-09-2017, 15:44

Złotówka osłabia się dziś nadal względem wszystkich głównych walut, z czego najbardziej względem dolara amerykańskiego.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN kontynuują dziś odbicie z ostatnich kilku dni. W wyniku tego kurs sforsował nie tylko maksima z połowy września, ale także 38,2% zniesienie sekwencji spadkowej zapoczątkowanej w grudniu ubiegłego roku (4,2950) – oporu pozytywnie przetestowanego na początku ubiegłego tygodnia. Obecnie notowania znajdują się wewnątrz strefy oporów wyznaczanej przez wspomniane zniesienie oraz średnioterminową linię trendu wzrostowego z genezą w grudniu 2015 roku (4,2950-4,31). Jej sforsowanie otworzyłoby drogę do dalszych wzrostów przynajmniej do okolic 4,37.

Z kolei technicznym sygnałem zakończenia korekcyjnego odbicia wygenerowanego w połowie maja byłoby pokonanie linii trendu wzrostowego przebiegającej obecnie na poziomie 4,2340, natomiast potwierdzeniem scenariusza spadkowego w średnim terminie będzie dopiero zejście notowań poniżej tegorocznych minimów na poziomie 4,1516. Póki co jednak wariant wzrostowy jest zdecydowanie bardziej prawdopodobny.

USD/PLN

Notowania USD/PLN kontynuują dziś dynamiczny ruch w górę. Od piątkowego wieczoru na tej parze dominuje kierunek północny.W wyniku ostatnich wzrostów kurs wybił się górą z formacji kanału spadkowego w obrębie której porusza się od grudnia ubiegłego roku. Wybicie z tego kanału górą otworzyło drogę do kontynuacji odbicia przynajmniej do poziomu 3,8060 (38,2% zniesienie sekwencji spadkowej budującej się od grudnia ubiegłego roku oraz odłożona w górę szerokość kanału).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy