Złoty nie zakończył wzrostowego trendu

Mariusz Potaczała
opublikowano: 20-07-2009, 00:00

W ostatninich dniach tygodnia nasza waluta nieco osłabła, ale bilans ostatnich dni jest dla złotego pozytywny. Szczególnie w relacji do dolara i funta. Kurs brytyjskiej waluty przez 3 sesje znajdował się poniżej 5 zł, a notowania dolara zniżkowały do sześciomiesięcznego minimum 3,0150 zł.

Złoty może nadal rosnąć. Argumenty to nie tylko czynniki techniczne, ale również ostatnie dane makro. Kolejny miesiąc nadwyżki na rachunku obrotów bieżących i mniejszy od oczekiwań spadek produkcji przemysłowej będą zachęcać inwestorów do powrotu do Polski. Złoty zyska jeszcze dodatkowe wsparcie, jeśli potwierdzi się trend wzrostowy notowań EUR/USD. Nastąpi to po trwałym pokonaniu granicy 1,4140. Inwestorzy powinni zatem szukać okazji do sprzedaży walut. Najbliższe dni przyniosą raczej kontynuację spadków EUR/PLN i USD/PLN.

Mariusz Potaczała

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu