Złoty nieco mocniejszy do dolara, słabszy do euro

Marcin Goralewski
05-11-2002, 09:35

Godzina 09.06 (Reuters) - Kurs złotego uspokoił się nieco na wtorkowym otwarciu, a dealerzy uważają, że w najbliższym czasie może nastąpić krótkotrwała realizacja zysków po ostatnich wzrostach. Dealerzy spodziewają się też spokojnego handlu na rynku długu przed comiesięczną aukcją obligacji.

* Euro wyceniano na 3,9863 złotego, czyli o 0,2 procent powyżej poniedziałkowego zamknięcia, a dolara na 3,9875 złotego, czyli o 0,3 procnent niżej niż w poniedziałek.

* Dealerzy uważają, że na rynku może pojawić się krótkotrwała realizacja zysków na złotym, który w poniedziałek był do dolara na poziomie najwyższym od pięciu miesięcy.

* Polski rynek długu może w najbliższym czasie nie podlegać większym wahaniom, a inwestorzy będą czekali na środową aukcję 2-letnich obligacji (OK0804) o wartości 1,8 miliarda złotych, na które spory popyt może pojawić się ze strony lokalnych funduszy emerytalnych.

* Handel papierami na razie się jeszcze nie rozpoczął po tym jak w poniedziałek na zamknięciu rentowności obligacji 2-letnich i 5-letnich wyniosły odpowiednio 6,15 i 6,16 procent. Krzywa rentowności na swoim krótszym końcu spłaszcza się.

* Rynek czeka też na środową publikację danych o cenach żywności za drugą połowę października. Jeśli wzrost cen żywności okaże się niewielki rozbudzi to nadzieje na kolejną obniżkę stóp procentowych w najbliższych miesiącach.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty nieco mocniejszy do dolara, słabszy do euro