Złoty obronił wzrosty z ubiegłego tygodnia

Joanna Pluta
08-07-2009, 00:00

Wtorkowa sesja na rynku złotego była spokojna. Kurs EUR/PLN poruszał się od 4,35 do 4,40, a notowania dolara od 3,10 do 3,15 zł. Złoty broni się przed spadkiem, utrzymujac zdobycze z poprzedniego tygodnia. Łatwo nie będzie.

Kurs EUR/USD nie zdołał pokonać 1,40, mimo nieco lepszych nastrojów na europejskich parkietach. Po ubiegłotygodniowych słabych danych z kilku ważnych gospodarek inwestorzy weryfikują oczekiwania, jakie towarzyszyły pierwszym oznakom końca recesji. Należy jednak zaznaczyć, że EUR/USD nie jest w stanie przebić się również w dół przez 1,3900 ze względu na niepewność, jaka towarzyszy oczekiwaniu na szczyt krajów G-8 i następujące po nim spotkanie gospodarczych liderów z grupą G-5, skupiającą rynki wschodzące. W czasie szczytu będzie dyskutowana kwestia roli dolara jako głównej waluty rezerwowej.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty obronił wzrosty z ubiegłego tygodnia