Złoty oddaje pole

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 08-08-2017, 16:55

W reakcji na piątkowe dobre dane z amerykańskiego rynku pracy umocnił się dolar amerykański, co skutkowało odbiciem na parze USD/PLN w końcówce zeszłego tygodnia.

W piątek odbicie nastąpiło także na parze EUR/PLN i w tym tygodniu jest ono kontynuowane.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN w ostatnim tygodniu lipca i na początku sierpnia poruszały się w konsolidacji, która przyjęła postać flagi po odbiciu z połowy zeszłego miesiąca. W piątek obronione zostało dolne ograniczenie tej flagi i od tamtej pory kurs rośnie.Wybicie z niej górą pozwoliłoby na zbudowanie kolejnej fali wzrostowej i jeśli fala ta miałaby być porównywalna z tą poprzednią to jej zasięg wyznacza poziom 4,3080.

Patrząc w szerszym terminie – oglądane od początku czerwca odbicie na tej parze traktowałabym jako ruch korekcyjny, po trwających od grudnia ubiegłego roku spadkach. Modelowy zasięg korekty wypada w okolicy poziomu 4,30.Sygnałem technicznym zakończenia korekty wzrostowej byłoby zejście notowań poniżej poziomu tegorocznych minimów (4,1516), a w przypadku ich sforsowania kolejnym celem notowań będzie strefa wsparć zlokalizowana w okolicy poziomu 4,10.

 USD/PLN

Notowania USD/PLN w piątek pozytywnie przetestowały poziom tegorocznych minimów i kurs ruszył w kierunku północnym. Jednocześnie obronione zostało dolne ograniczenie kanału spadkowego, w którym para ta porusza się od połowy grudnia zeszłego roku.

 Po tym jak w pierwszej połowie lipca notowania pokonały poziom tegorocznych ekstremów wyznaczonych 30 czerwca (3,6960), został wygenerowany techniczny sygnał kontynuacji sekwencji spadkowej. Kluczowa strefa wsparć rozciąga się od poziomu 61,8% zniesienia sekwencji wzrostowej z 2014 roku do minimów z 2015 roku – 3,4860 – 3,53. Z kolei trwałe pokonanie okolic 3,49 otworzyłoby drogę do dalszej przeceny dolara do złotówki do poziomu kilkuletnich minimów (okolice 3,00).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty oddaje pole