Złoty odporny na krytyczne uwagi RPP o budżecie

TONSIL Spółka Akcyjna
opublikowano: 04-10-2002, 15:30

Godzina 14.25 (Reuters) - Kurs złotego w zasadzie bez większego echa przyjął piątkowy krytyczny komentarz rady Polityki Pieniężnej na temat projektu przyszłorocznego budżetu. Zdaniem dealerów wynikało to z faktu, że uwagi RPP były prawie zgodne oczekiwaniami rynkowymi.

* Kurs złotego był stosunkowo stabilny do dolara i wyceniano go na 4,1545. Polska waluta zyskała natomiast do euro do 4,0785, wobec kursu na poziomie 4,095, sprzed publikacji komunikatu.

* W swoim raporcie na temat rządowego projektu budżetu na 2003 rok, Rada ostrzegła, jak się spodziewano, że wysokie cele pożyczkowe skarbu państwa na przyszły rok mogą spowodować, że stopy procentowe w okresie długoterminowym pozostaną wysokie.

* RPP już wcześniej informowała, że projekt budżetu może ograniczać miejsce na dalsze cięcia stóp procentowych, a dealerzy uważają, że piątkowe komentarze nie osłabiły oczekiwań, że wyjątkowo niska inflacja wpłynie na decyzje o redukcji stóp jeszcze w tym roku.

* Rada podała także, że cele dotyczące dochodow państwa powstały na bardzo optymistycznych przewidywaniach dotyczących wzrostu gospodarczego i konsumpcji, co może grozić zwiększeniem deficytu w przyszłym roku do wyższego niż planowanego poziomiu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TONSIL Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty odporny na krytyczne uwagi RPP o budżecie