Złoty odrabia straty

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 16-08-2017, 16:14

Po oglądanym na początku tego tygodnia odbiciu, dzisiaj złotówka odrabia straty do głównych walut.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN w wyniku dzisiejszych spadków zniosły całość odbicia z początku tygodnia i wyznaczyły nowe tego-tygodniowe minima. Wczoraj odbicie to dotarło prawie do poziomu istotnych oporów w postaci 38,2% zniesienia sekwencji spadkowej z grudnia ubiegłego roku i średnioterminowej linii trendu wzrostowego pokonanej przez kurs EUR/PLN 17 marca br. Moim zdaniem można uznać ta strefę oporów za pozytywnie przetestowaną od dołu.

Patrząc w szerszym terminie – oglądane od początku czerwca odbicie na tej parze traktowałabym jako ruch korekcyjny, po trwających od grudnia ubiegłego roku spadkach. Modelowy zasięg korekty wypada w okolicy poziomu 4,30 (patrz wykres).Sygnałem technicznym zakończenia korekty wzrostowej byłoby zejście notowań poniżej poziomu tegorocznych minimów (4,1516), a w przypadku ich sforsowania kolejnym celem notowań będzie strefa wsparć zlokalizowana w okolicy poziomu 4,10.

USD/PLN

Sytuacja techniczna na parze USD/PLN nie uległa zmianie w ciągu ostatniego tygodnia.Notowania USD/PLN 4 sierpnia pozytywnie przetestowały poziom tegorocznych minimów i kurs ruszył w kierunku północnym. Jednocześnie obronione zostało dolne ograniczenie kanału spadkowego, w którym para ta porusza się od połowy grudnia zeszłego roku. Od 4 sierpnia notowania kontynuują to korekcyjne odbicie. Górne ograniczenie kanału spadkowego przebiega obecnie na poziomie 3,73 i tam upatrywałabym pierwszego istotnego oporu na tej parze.

Po tym jak w pierwszej połowie lipca notowania pokonały poziom tegorocznych ekstremów wyznaczonych 30 czerwca (3,6960), został wygenerowany techniczny sygnał kontynuacji sekwencji spadkowej. Kluczowa strefa wsparć rozciąga się od poziomu 61,8% zniesienia sekwencji wzrostowej z 2014 roku do minimów z 2015 roku – 3,4860 – 3,53. Z kolei trwałe pokonanie okolic 3,49 otworzyłoby drogę do dalszej przeceny dolara do złotówki do poziomu kilkuletnich minimów (okolice 3,00).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy