Złoty odreagowuje ostatnie umocnienie

Michał Fronc, Departament Analiz DM TMS Brokers S.A.
opublikowano: 03-02-2010, 16:59

Od początku grudnia 2009 roku eurodolar wykonał solidny ruch spadkowy, którego struktura wskazywać mogła na pojawienie się pewnej korekty na rynku. Notowania tej pary walutowej po dojściu w okolice poziomu 1,3850 od początku bieżącego tygodnia wzrastały.

Silnym sygnałem kupna byłoby trwałe pokonanie poziomu oporu 1,4000. W pierwszej części dzisiejszej sesji notowania eurodolara przebiegały stabilnie. Szanse na kontynuację ostatniej zwyżki zostały ostatecznie rozwiane po publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy. Według raportu ADP zatrudnienie w prywatnym sektorze pozarolniczym spadło o 22 tys. podczas, gdy oczekiwano zniżki o 30 tys. Informacja ta przełożyła się na wzrost optymizmu wśród inwestorów w kontekście oficjalnej, piątkowej publikacji danych Departamentu Pracy USA. W efekcie dolar zaczął zyskiwać na wartości, spychając kurs EUR/USD w okolice poziomu 1,3900. Również pozytywnie przez rynek amerykańskiej waluty odebrana została prezentacja indeksu ISM dla usług, który wyniósł w styczniu 50,5 pkt. Pomimo rezultatu gorszego od oczekiwań, jest to w dalszym ciągu wynik powyżej poziomu 50 pkt, oddzielającego recesję od ekspansji w danym sektorze. 

Po silnym umocnieniu złotego, jakie mogliśmy obserwować w ostatnich dniach, dzisiejsza sesja przyniosła pewne odreagowanie. Widać, że część inwestorów mogła się zdecydować na realizację ostatnich zysków. Notowania EUR/PLN od początku dzisiejszej sesji odnotowywały wzrosty, które wraz z upływem czasu nabierały na sile. W okolicach godziny 16.30 kurs tej pary walutowej doszedł do poziomu 4,0000, jednak w kolejnych dniach oczekiwać można ponownej zniżki notowań tej pary walutowej w kierunku 3,9500.

Sporządził: Michał Fronc, Departament Analiz DM TMS Brokers S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Fronc, Departament Analiz DM TMS Brokers S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane