Złoty odzyskał część strat przed południem

Internet Securities
opublikowano: 22-05-2006, 13:34

Początek poniedziałkowych notowań przyniósł osłabienie złotego. Kurs EUR/PLN wzrósł maksymalnie do 3,9730, a USD/PLN do 3,1250. Wraz ze wzrostem kursu eurodolara, który odbił się przed południem od poziomu 1,27, złoty odzyskał część poniesionych strat. W południe euro było warte 3,9610 zł, a dolar 3,1030 zł.

Początek poniedziałkowych notowań przyniósł osłabienie złotego. Kurs EUR/PLN wzrósł maksymalnie do 3,9730, a USD/PLN do 3,1250. Wraz ze wzrostem kursu eurodolara, który odbił się przed południem od poziomu 1,27, złoty odzyskał część poniesionych strat. W południe euro było warte 3,9610 zł, a dolar 3,1030 zł.

Notowania euro w dalszym ciągu znajdują się w okolicy przeszło miesięcznych minimów i blisko psychologicznego poziomu 4 zł. Z uwagi jednak na spodziewany spokojniejszy przebieg notowań w najbliższym tygodniu ten psychologiczny poziom nie powinien zostać osiągnięty, a złoty ma szanse powoli odzyskiwać poniesione w ostatnich dniach straty.

Przekroczenie jednak poziomu 4 zł za euro powinno skutkować szybką realizacja zysków do najbliższego oporu na 4,04.

Negatywny wpływ na złotego mogą mieć w dalszym ciągu piątkowe informacje o dynamice produkcji i jej cenach. Produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła jedynie o 5,8 proc. (r/r), a wskaźnik PPI aż o 1,6 proc. Taki odczyt danych powoduje, że nie należy się w najbliższych miesiącach spodziewać ruchów stóp procentowych przez RPP.

Najważniejszą informacją tygodnia powinny być dane o sprzedaży detalicznej w kwietniu, które zostaną opublikowane w środę, mediana prognoz zakłada wzrost aż o 14,5 proc. w związku z Wielkanocą, która w tym roku wypadła akurat w tym miesiącu.

Marek Węgrzanowski

analityk rynków finansowych,

X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane