Złoty odzyskał siły dzięki dobrym danym

Mariusz Potaczała
opublikowano: 06-12-2010, 00:00

Zmienność notowań złotego ostatnio znacząco wzrosła. Kurs EUR/PLN po początkowej zwyżce w ubiegłym tygodniu pod 4,10, odbił się z powrotem w okolice 4,00 zł za euro. Impuls do spadku dało uspokojenie nastrojów związanych z problemami Eurolandu oraz optymistyczne dane z polskiej gospodarki.

Pozytywnie zaskoczyła dynamika polskiego PKB, która wyniosła w ubiegłym kwartale 4,2 proc. r/r, a także wzrost indeksu PMI najwyżej od sześciu i pół roku. Złoty rzadko reaguje na dane z kraju. Ostatnie informacje jednak znów nasiliły oczekiwania na podwyżki stóp procentowych w nadchodzących miesiącach. Koniec tygodnia upłynął w oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy. Dane z USA rozczarowały, jednak nie miały większego wpływu na kurs naszej waluty. W kolejnych wpływ na złotego znów będą miały nastroje na globalnym rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy