Złoty ograniczył przecenę pod koniec dnia

  • Marek Rogalski
opublikowano: 08-06-2018, 15:32
aktualizacja: 08-06-2018, 15:32

Obserwowana rano słabość złotego, będąca wynikiem rosnącej awersji do ryzyka na globalnych rynkach, została po południu nieco skorygowana.

Nałożyły się na to dwie kwestie – nieznaczne podbicie EUR/USD po tym, jak ta para zeszła w okolice 1,1726 (mocne, lokalne wsparcie to już poziom 1,1715) – wykres prezentuję poniżej – ale ważniejsze mogły być oczekiwania związane z dzisiejszą, wieczorną decyzją Fitch’a, chociaż tak jak wspominałem rano, mogą mieć one ostatecznie niewielkie znaczenie. Niemniej dla rynku jest to dobry pretekst do podbicia, niezależnie od tego, czy agencja Fitch rzeczywiście podniesie dzisiaj perspektywę ratingu do „pozytywnej”, czy też nie.

Na ujęciu USD/PLN widać, że zadziałał dzisiaj pierwszy opór przy 3,6530, ale rynek może mieć pole do ruchu wyżej (3,6700-3,6750) w przyszłym tygodniu, jeżeli dostanie stosowne wsparcie ze strony EURUSD….

Z kolei EURPLN nie zdołał podejść pod 4,30 i zawrócił w dół, ale nie powrócił poniżej złamanej linii kanału (4,2730). To jednak sygnał, że w kolejnych dniach wyjście powyżej 4,30 może nie być trudne w kolejnych dniach.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, Główny analityk walutowy, Dom Maklerski BOŚ S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy