Złoty opadł z sił

Karolina Bojko-Leszczyńska
opublikowano: 13-07-2012, 00:00

WALUTY

Rozczarowanie treścią opublikowanego w środę protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej przełożyło się na przecenę na rynkach finansowych. Ani słowem nie została wspomniana kwestia trzeciej odsłony luzowania ilościowego pieniądza za oceanem. Pogorszenie nastrojów było również widoczne na złotym.

Notowania USD/PLN doszły do poziomu tegorocznych szczytów (3,46 zł). Zbiegło się to w czasie z publikacją danych z amerykańskiego rynku pracy. Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych pozytywnie jednak zaskoczyła, co pozwoliło na odrobienie części strat. Jednak sforsowanie ważnych oporów przez indeks syntetyczny dolara przemawia za dalszą aprecjacją „zielonego” w perspektywie najbliższych dni, a może nawet tygodni. Kolejny cel to 3,53 zł.

Podrożało też euro. Zasięg fali wzrostowej nie jest na razie duży, ale analiza techniczna sugeruje, że możliwy jest nawet atak na ostatnie średnioterminowe szczyty z 1 czerwca (4,40 zł). Wskazuje na to przede wszystkim struktura fal z ostatnich miesięcy. Sekwencja spadkowa trwająca od półtora miesiąca wygląda już na wypełnioną, co potwierdzałoby także uaktywnienie kupujących. W najbardziej prawdopodobnym wariancie kurs EUR/PLN wzrośnie, tak jak od marca do maja. Minimalny zasięg tego ruchu to 4,37 zł.

Karolina Bojko-Leszczyńska

EFIX DM

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty opadł z sił