Złoty osłabiał się korekcyjnie w piątek

(Paweł Kubisiak)
21-07-2006, 17:32

Kurs złotego osłabiał się korekcyjnie w piątek po silnym wzmocnieniu w poprzednie dni, choć pod koniec dnia zaczął się ponownie lekko wzmacniać.

Kurs złotego osłabiał się korekcyjnie w piątek po silnym wzmocnieniu w poprzednie dni, choć pod koniec dnia zaczął się ponownie lekko wzmacniać.

O godzinie 17:15 za euro płacono 3,9499 zł, a za dolara 3,1147 zł.

Na głównych rynkach dzisiejszy dzień upływał pod znakiem osłabiania się dolara, które związane jest ze zmniejszaniem się oczekiwań odnośnie wzrostu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Widoczne to było głównie na rynku obligacji i na rynku kontraktów terminowych na krótkoterminowe stopy procentowe. Obecnie prawdopodobieństwo podwyżki w sierpniu jest mniejsze niż 50%.

Złoty mógł się w związku z tym dzisiaj umocnić, jednak ze względu na fakt, że technicznie złoty znajdował się na bardzo wykupionych poziomach doszło do odreagowania i zniesienia części spadków EURPLN z wczoraj.

Kurs poniżej 3,9420, czyli wsparcia technicznego był wykorzystywany do zakupów EURPLN od początku notowań.

Korekta widoczna była także na innych rynkach wschodzących i rynkach w naszym regionie, także na giełdach.

Informacja z lokalnego rynku m.in na temat uchwalenia ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, oraz wypowiedzi ministra finansów Kluzy na temat propozycji podatkowych raczej nie miały wpływu na dzisiejsze osłabienie złotego.

ISB/IDM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Złoty osłabiał się korekcyjnie w piątek