Złoty po chwilowej korekcie znów traci

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 22-11-2016, 17:14

Spadkowe korekty wykształcone w piątek wieczorem na parach złotówkowych były dziś kontynuowane jedynie do południa. Po południu złotówka zaczęła znowu tracić na wartości.

Dzisiaj cofnięcie wykształcone na parze USD/PLN w piątek wieczorem było kontynuowane do godzin południowych. W piątek wzrost kursu tej pary zatrzymał się na poziomie równości odbicia z genezą w połowie sierpnia z falą wzrostową wykształconą od kwietnia do czerwca br. (4,21). Obrona tego oporu pozwoliła na wygenerowanie spadkowej korekty, ale powrót poniżej poziomu 4,1575 wyznaczającego wcześniejsze tegoroczne ekstrema ze stycznia i jednocześnie najwyższy poziom od 2002 roku, był jedynie chwilowy dzisiaj. Poziom ten pozostaje zatem najbliższym wsparciem, a po jego sforsowaniu celem notowań będą okolice poziomu 4,07 (38,2% zniesienie odbicia wykształconego po wyborach prezydenckich w USA).

 Dopóki kurs nie wróci poniżej poziomu 3,9960 w średnim terminie obowiązujący pozostanie wariant wzrostowy, a to oznacza kontynuację wzrostów nawet do okolic poziomu 4,52– patrz drugi wykres.

 EUR/PLN

Notowania EUR/PLN przetestowały dziś ponownie pozytywnie od góry średnioterminową linię trendu wzrostowego z genezą w kwietniu ubiegłego roku. Po południu kurs tej pary ruszył ponownie w kierunku północnym.

 Na parze EUR/PLN nie obserwowaliśmy tak dynamicznych wzrostów w ostatnim czasie jak na parach GBP/PLN oraz USD/PLN. W związku z tym notowania EUR/PLN nie zdołały pokonać tegorocznych ekstremów wyznaczonych w styczniu i w czerwcu pozytywnie przetestowanych (4,5040). Ich pokonanie było niewątpliwie sygnałem kontynuacji wzrostów w długim terminie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy