Złoty po lekkim osłabieniu może ponownie ruszyć ku 3,92/EUR

PAP
opublikowano: 16-09-2010, 16:24

Po czwartkowym osłabieniu złoty może w  piątek ponownie ruszyć w stronę 3,92 za euro - uważają dilerzy. Rynek długu po  środowej aukcji nadal jest mocny, dilerzy nie wykluczają spadku rentowności.

"Złoty w czwartek osłabił się, dolar-złoty dotknął poziomu 3,0 i widzieliśmy realizację zysku. Część krótkich pozycji na USD/PLN została zamknięta, a to się musiało przełożyć na eurozłotego, który oscyluje w pobliżu górnej granicy range'u. Jednak przy taniejącym jenie i franku szwajcarskim, opór 3,96 powinien wytrzymać. W piątek oczekuję, że złoty raczej ponownie pójdzie w stronę 3,92" - powiedział PAP Jakub Wiraszka, diler walutowy BRE Banku.

W środę japoński bank centralny interweniował na rynku walutowym, aby osłabić kurs jena.

Na rynku długu utrzymuje się korzystny sentyment po środowej aukcji 10-latek. Zdaniem dilerów rentowności mogą nadal spadać.

"W czwartek rynek jest stabilny, mocny. Wczorajsza aukcja zaskoczyła wielu inwestorów ze względu na ogromny popyt. Wielu oczekiwało, że dojdzie do korekty, że część inwestorów będzie sprzedawać papiery, ale tego nie widać. Ceny się trzymają, dużą popularnością cieszą się dłuższe papiery. W długim terminie prawdopodobne są wyższe ceny, dalszy spadek rentowności. Jutro rynek może być mocny, o ile nie będzie zaskoczenia po danych o produkcji" - powiedział PAP Henryk Sułek, diler SPW Millennium Banku.

W środę MF sprzedało obligacje DS1020 za 3,0 mld zł przy popycie 8.953,380 mln zł i średniej rentowności 5,456 proc., a na przetargu uzupełniającym za 600,0 mln zł z puli 600,0 mln zł przy popycie 1.803,0 mln zł.

"Moim zdaniem czwartkowa sprzedaż euroobligacji nie miała wpływu na krajowy rynek" - dodał Sułek.

Resort finansów sprzedał w czwartek euroobligacje o wartości 1 mld euro przy popycie przekraczającym 5 mld euro. Papiery zostały wycenione 120 pb powyżej benchmarkowej średniej stopy swap.

W piątek o 14.00 GUS opublikuje dane o produkcji przemysłowej w sierpniu. Oczekuje się dynamiki 13,5 proc. rdr; -1,2 proc. mdm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty po lekkim osłabieniu może ponownie ruszyć ku 3,92/EUR