Czytasz dzięki

Złoty po odreagowaniu może jeszcze słabnąć

Mariusz Potaczała
opublikowano: 21-03-2011, 00:00

Nasze pesymistyczne prognozy dla złotego z minionego tygodnia potwierdziły się. Kurs EUR/PLN przełamywał kolejne opory osiągając 4,12. Odreagowanie spadków złotego na koniec tygodnia niekoniecznie oznacza, że rynek EUR/PLN będzie się stabilizował. To głównie skutek międzynarodowej interwencji banków z grupy G7 skierowanej przeciwko umacniającemu się jenowi.

Po interwencji doszło do silnego przesunięcia EUR/USD

powyżej 1,41, co zachęciło do zakupów złotego. Ryzyko i zmienność nadal są wysokie, więc można rozważać scenariusz słabnięcia złotego, zwłaszcza, gdyby konflikt zbrojny w Libii stał się międzynarodowym. W tym tygodniu nadal warto więc utrzymywać i zajmować długie pozycje w walutach względem złotego, zwłaszcza gdyby na rynku pojawiły chwilowe spadki kursów. Na rynku EUR/USD spodziewam się z kolei konsolidacji w zakresie 1,3950-1,4150.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane