Złoty podbił ceny obligacji

Anna Borys
opublikowano: 20-10-2006, 00:00

Przy niskich obrotach rynek długu wczoraj się umocnił. Motorem wzrostu był silniejszy złoty. Dzięki zwyżce polskiej waluty inwestorzy zagraniczni zarabiają nie tylko na samych papierach, ale dostają dodatkowo premię przy wymianie zysków na euro czy dolary.

Mimo wzrostów obroty ciągle są poniżej średniej. Dzieje się tak, ponieważ wielu inwestorów czeka na posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Gracze liczą, że nada trend rynkowi, szczególnie że we wtorek NPB poda inflację bazową. Analitycy spodziewają się 1,4 proc., licząc rok do roku, i ostrzegają, że przekroczenie tej wartości może być zapowiedzią podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku.

Tymczasem wczoraj ceny papierów rosły. O godzinie 15.30 rentowność dwuletnich papierów skarbowych spadła do 4,86 proc., wobec 4,91 proc. w środę, pięcioletnich wyniosła 5,28 proc. w porównaniu z 5,33 proc., dziesięcioletnich zaś zjechała do 5,44 proc. z poziomu 5,47 proc. dzień wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu