Złoty pozostaje mocny

  • Marek Rogalski
opublikowano: 17-05-2016, 22:00

Komentarz walutowy

Wtorkowa sesja była udana dla polskiej waluty, która pozostawała pod wpływem decyzji Moody’s w sprawie ratingu, która nie była tak negatywna, jak się tego można było obawiać. Inwestorom sprzyjały też dwie kwestie — ograniczona reakcja rynków na słabe dane z Chin, jakie poznaliśmy w sobotę, a także utrzymujące się zwyżki cen ropy, oraz korzystny sondaż ORB/Telegraph dotyczący czerwcowego referendum w Wielkiej Brytanii. Bo to, czy złoty powróci w najbliższym czasie do tendencji spadkowej, będzie zależeć głównie od czynników globalnych, a tu rodzaje ryzyka chwilowo zaczynają się rozmywać.

Dodatkowo, po silnych zwyżkach z ubiegłego tygodnia w korektę wydaje się wchodzić dolar, choć ta może być raczej ograniczona. Dzisiaj wieczorem poznamy zapiski z kwietniowego posiedzenia Fedu, które raczej utwierdzą rynek w przekonaniu, że podwyżka stóp nie nastąpi wcześniej niż jesienią. W kolejnych dniach rynki będą żyć wynikami szczytu państw G-7, który rozpocznie się w piątek. Pytanie, czy organizatorom (czyli Japończykom) uda się przekonać przedstawicieli pozostałych krajów do podjęcia wspólnych działań na rzecz wsparcia globalnego wzrostu gospodarczego? Reasumując, dobre nastroje wokół naszej waluty mogą nie utrzymać się długo. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy