Złoty pozostaje mocny

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 09-08-2016, 17:50

Złotówka pozostaje mocna względem głównych walut, pary złotówkowe podążają dziś ponownie w kierunku południowym.

Notowania GBP/PLN zeszły w ten sposób poniżej granicznej wartości 5,00. Z kolei kurs USD/PLN próbuje sforsować istotne wsparcia, co byłoby sygnałem budowania kolejnej fali spadkowej.

GBP/PLN

Strona podażowa utrzymuje swoją zdecydowaną przewagę na parze GBP/PLN. Kurs bez problemu sforsował wczoraj zeszłotygodniowe minima i od tamtej pory oglądamy nową falę spadkową na tej parze. W wyniku tego notowania dotarły dziś do górnego ograniczenia istotnej strefy średnioterminowych wsparć wyznaczanej przez równość fali spadkowej z końcówki maja z falą wykształconą w końcówce listopada ubiegłego roku oraz długoterminową linią trendu wzrostowego poprowadzoną od 2008 roku (strefa 4,91 – 5,00).

Pokonanie tej strefy byłoby sygnałem znacznego osłabienia funta szterlinga do złotego w perspektywie najbliższych miesięcy. Zanim to jednak nastąpi powinniśmy moim zdaniem oglądać przynajmniej kilkudniowe odreagowanie na tej parze w postaci krótkoterminowej korekty. Impuls budujący się od maja br. wygląda już na wypełniony, a para ta jest już mocno wyprzedana – nawet w ujęciu dziennym.

USD/PLN

Na notowaniach USD/PLN oglądamy dziś próbę wybicia dołem z konsolidacji, która wykształciła się w drugiej połowie zeszłego tygodnia na poziomie linii trendu wzrostowego z genezą w kwietniu br. Konsolidacja wygląda póki co jedynie na korektę fali spadkowej z początku sierpnia. Jeśli stronie podażowej uda się utrzymać przewagę i kurs zejdzie poniżej zeszłotygodniowych minimów (poziom 3,8360) to kolejnym celem są w tej sytuacji minima z 8 oraz 23 czerwca – 3,7814 – 3,7960. Dodatkowo z technicznego punktu widzenia trwałe zejście poniżej wspomnianej linii trendu stanowiłoby pierwszy sygnał zakończenia odbicia wygenerowanego na tym rynku na początku kwietnia oraz zmiany trendu na spadkowy w średnim terminie. W tej sytuacji ruch do poziomu tegorocznych ekstremów w okolicy 3,70 nie byłby niczym zaskakującym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Złoty pozostaje mocny