Złoty pozostaje mocny

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
19-05-2017, 16:59

Zgodnie z oczekiwaniami złotówka pozostaje mocna. Po trwającej dwa, a na niektórych parach złotówkowych jeden dzień, wzrostowej korekcie, dzisiaj ponownie na tych parach oglądamy spadki.

USD/PLN

Notowania USD/PLN kolejny dzień z rzędu testują dziś poziom wyznaczonych na początku tygodnia tegorocznych minimów (3,7450). Jednocześnie pozostają blisko dolnego ograniczenia kanału spadkowego z genezą w połowie grudnia ubiegłego roku.

W drugiej połowie zeszłego miesiąca notowania USD/PLN sforsowały długoterminową linię trendu wzrostowego z genezą w maju 2015 roku i jednocześnie dolne ograniczenie kanału wzrostowego (patrz wykres). Wybicie dołem ze wspomnianego wcześniej kanału spadkowego będzie potwierdzeniem sygnału kontynuacji spadków w średnim terminie w ramach sekwencji spadkowej zainicjowanej w końcówce zeszłego roku. Kolejnym celem notowań byłby w takiej sytuacji poziom 3,6350 a następnie strefa wsparć kształtowana przez 61,8% zniesienie sekwencji wzrostowej z czerwca 2014 roku oraz dwuletnie minima z maja 2015 (3,49-3,53).

EUR/PLN

Kurs EUR/PLN na początku tygodnia wybił się dołem z formacji flagi, która budowała się na tej parze od 3 maja. Formacja ta była wzrostową korektą spadków z 21 kwietnia.Zasięg ruchu po wybiciu z flagi został wypełniony. Ruch w dół zatrzymał się w nocy z wtorku na środę w okolicy poziomu 4,15 czyli wewnątrz strefy wsparć wyznaczanej przez poziom 61,8% zniesienia sekwencji wzrostowej z 2015 roku oraz poziom równości fal spadkowych – budowanej od 21 kwietnia i tej wykształconej w drugiej połowie marca (4,14-4,18). Na notowaniach EUR/PLN przez ostatnie dwa dni oglądaliśmy lokalną, wzrostową korektę. Dzisiaj ponownie do głosu doszła strona podażowa.

Scenariusz spadkowy będzie wariantem preferowanym dopóki kurs omawianej pary pozostanie poniżej poziomu 4,30 (linia trendu wzrostowego z genezą w kwietniu ubiegłego roku).

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Złoty pozostaje mocny