Złoty pozostaje mocny mimo osłabienia forinta i sytuacji politycznej

Internet Securities
03-10-2006, 10:03

Na poniedziałkowej sesji polska waluta zdołała odrobić część strat poniesionych w zeszłym tygodniu. Zdaniem analityków, może to świadczyć, że złoty uniezależniła się od czynnika politycznego.

Na poniedziałkowej sesji polska waluta zdołała odrobić część strat poniesionych w zeszłym tygodniu. Zdaniem analityków, może to świadczyć, że złoty uniezależniła się od czynnika politycznego.

Zdaniem analityków, DZ Banku, wsparciem dla złotego było osłabienie dolara na rynkach światowych oraz wzrost EUR/USD do 1,2750.

„Tym razem złoty okazał się odporny na stosunkowo wyraźne osłabienie forinta, do którego doszło po ogłoszeniu informacji, że premier tego kraju rozważa złożenie wniosku o głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu” – napisano w komunikacie DZ Bank.

„Fakt, że złoty wykazuje korelację z ruchami EUR/USD wydaje się wskazywać na pewne osłabienie negatywnego wpływu czynnika politycznego” – czytamy dalej.

Jednocześnie, oceniają analitycy DZ Bank, w dalszym ciągu trzeba być przygotowanym na to, że każda nowa informacja może wywołać stosunkowo znaczne ruchy.

„Wzrost szans na wejście PSL do koalicji rządowej i uzyskanie wystarczającej do utrzymania obecnego gabinetu, mogłaby stanowić wsparcie dla polskiej waluty, skutkujące wyraźnym osłabieniem złotego” – czytamy w komunikacie.

We wtorek ok. godziny 9:50 złoty osłabił się w stosunku do dolara do 3,1075, natomiast nieznacznie umocnił w stosunku do euro do 3,9619.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Złoty pozostaje mocny mimo osłabienia forinta i sytuacji politycznej