Złoty pozostał stabilny do euro po porannym osłabieniu

Internet Securities
05-06-2006, 16:41

Poniedziałek nie był ekscytującym dniem na rynku walutowym. Po porannym osłabieniu, szczególnie względem euro, polska waluta ustabilizowała się i ze względu braku ważniejszych danych makroekonomicznych w ciągu dnia pozostawała w bezruchu.

Poniedziałek nie był ekscytującym dniem na rynku walutowym. Po porannym osłabieniu, szczególnie względem euro, polska waluta ustabilizowała się i ze względu braku ważniejszych danych makroekonomicznych w ciągu dnia pozostawała w bezruchu.

W godzinach porannych za euro na rynku międzybankowym płacono 3,9535 zł, natomiast za dolara 3,0482 zł. W stosunku do poziomów z piątku oznaczało to odpowiednio wzrost o 1,7 i 0,2 grosza. Przy rosnącym eurodolarze dzisiejsze zachowanie polskiej waluty jest nieczęstym zjawiskiem.

Wydaje się, że odpowiedzialne są za to dwa podstawowe czynniki. Po pierwsze, słabego zachowania czeskiej korony, która traci w efekcie wyborczego pata. Po drugie, umocnieniu złotego nie sprzyja też oczekiwanie na czwartkową podwyżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny.

O godzinie 12.00 odbyła się aukcja bonów, na której Ministerstwo Finansów sprzedało roczne bony o wartości 1 mld zł. Popyt wyniósł 1,71 mld zł, natomiast średnia rentowność 4,083 proc. Aukcja nie miała wpływu na notowania.

Na koniec dnia kursy EUR/PLN i USD/PLN wynosiły odpowiednio 3,9520 i 3,0520.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Złoty pozostał stabilny do euro po porannym osłabieniu