Złoty pozostanie pod wpływem zachowań na świecie

ISB
20-11-2008, 09:03

Pomimo szeregu zaplanowanych na czwartek publikacji krajowych danych makroekonomicznych, złoty pozostanie dziś głównie pod wpływem wydarzeń ze świata, uważają analitycy.

"Dziś poznamy inflację PPI za październik. Rynek spodziewa się jej wzrostu do 2,4% r/r z poprzednich 2,1. Opublikowany zostanie również protokół z ostatniego posiedzenia RPP. Dzisiejsze publikacje mogą nie mieć wpływu na rynek złotego, który prawdopodobnie pozostanie pod silnym wpływem eurodolara" - napisał w komentarzu analityk ECM Maciej Kowal.

Kowal podkreśla, że dziś opublikowane zostaną dane o październikowej sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. "Informacje dotyczące konsumpcji mogą wpłynąć na zwiększenie zmienności na rynku funta szterlinga" - uważa analityk.

W USA podane zostaną dane o liczbie noworejestrowanych bezrobotnych. "Rynek spodziewa się odczytu na poziomie 510 tysięcy. Potwierdzenie prognoz może nie wpłynąć na rynek ze względu na zbyt małą różnicę w stosunku do poprzedniej wartości" - napisał Kowal.

Analityk dodał, że indeks Fed z Filadelfii za listopad spodziewany jest na (-30) pkt, przy wcześniejszych (-37,5). "W związku z brakiem informacji o charakterze makroekonomicznym z Europy, możliwa jest większa zmienność dopiero po publikacji danych z USA" - konkluduje Kowal.

W czwartek przed 9-tą euro kosztowało 3,8425 zł, a dolar - 3,0700 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2508.

W środę przed godz. 17. za euro płacono 3,8204, a za dolara 3,0133 zł. Kurs euro/dolar wynosił wtedy 1,2683.

Rano, o godz. 09:15 za jedno euro płacono średnio 3,8346 zł, a za dolara 3,0350 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2632. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Złoty pozostanie pod wpływem zachowań na świecie