Zloty próbuje się umocnić

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 11-10-2017, 16:11

Korekcyjne osłabienie złotego do głównych walut potrwało do końca września, a od około dwóch tygodni oglądamy próbę jego zakończenia na parach EUR/PLN i USD/PLN. Dzisiaj także przewagę na tych parach utrzymuje strona podażowa.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN kontynuują dziś ruch w dół wykształcony około dwa tygodnie temu. Na przełomie maja oraz czerwca na tej parze wykształciła się wzrostowa korekta, która w ostatnich miesiącach zniosła ponad 38,2% sekwencji spadkowej budującej się od grudnia ubiegłego roku. Ruch w górę zatrzymał się na linii poprowadzonej po ostatnich lokalnych szczytach. Z technicznego punktu widzenia jej sforsowanie otworzyłoby drogę do dalszych wzrostów przynajmniej do okolic 4,37. Sygnałem zakończenia wzrostowej korekty będzie dopiero powrót poniżej linii trendu wzrostowego (poziom 4,24), a potwierdzeniem kontynuacji trendu spadkowego w średnim terminie byłoby zejście kursu poniżej tegorocznych minimów – 4,15.

USD/PLN

Kurs USD/PLN dziś również podąża w kierunku południowym. Na notowaniach USD/PLN dynamiczny ruch w górę wyhamował pod koniec września. Kurs trzykrotnie testował opór w postaci 23,6% zniesienia sekwencji spadkowej z genezą w grudniu ubiegłego roku i za każdym razem test ten wypadał pozytywnie (3,70). Sforsowanie poziomu 3,70 otworzyłoby drogę do kontynuacji odbicia przynajmniej do poziomu 3,8060 (38,2% zniesienie wspomnianej sekwencji spadkowej oraz odłożona w górę szerokość kanału, z którego para wybiła się górą na początku zeszłego tygodnia i w obrębie którego poruszała się od grudnia 2016 roku). W wyniku obecnego cofnięcia wariant wzrostowy staje się coraz mniej prawdopodobny w najbliższych dniach – notowania wróciły dziś do wnętrza kanału.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy