Złoty przy niskiej płynności może odreagować

PAP
opublikowano: 21-01-2009, 16:27

Na rynku walutowym nadal brakuje płynności co powoduje, że pasmo wahań kursu złotego jest dość szerokie. Analitycy spodziewają się jednak, że polska waluta może do końca tygodnia odreagować.

"Dzisiaj poruszamy się w paśmie wahań pomiędzy 4,29-4,36. Sytuacja na rynku jest trochę spokojniejsza niż wczoraj, a pasmo wahań nieco mniejsze" - powiedział w rozmowie z PAP Marek Cherubin, diler walutowy z Banku BPH.

Jego zdaniem nic nie wskazuje, aby sytuacja mogła się w najbliższych dniach poprawić, chociaż możliwe jest odreagowanie złotego.

"Nic nie wskazuje na radykalne poprawienie płynności w najbliższym czasie, chociaż możliwy jest korekcyjny ruch złotego" - ocenia Cherubin.

"Główną rolę odgrywają w tej chwili czynniki zewnętrzne" - dodał.

Na długu doszło do korekcyjnego wzrostu rentowności, sygnał dał przetarg zamiany organizowany przez MF.

"Dzisiaj rośniemy w rentownościach, wyprzedaż papierów nastąpiła po aukcji switch resortu finansów, które zaakceptowało ponad 4 mld zł popytu. Wzrost rentowności następuje pomimo oczekiwań na obniżki stóp procentowych oraz pomimo umocnienia złotego. Wydaje się, że mamy lekką korektę ostatniego trendu spadkowego rentowności" - powiedział PAP Andrzej Skraba, diler obligacji z Societe Generale.

"Jutrzejsza aukcja zamiany także może zniechęcić graczy do kupna papierów, jednak przed decyzją RPP nie ma szans na duże wzrosty rentowności" - dodał.

Ministerstwo Finansów sprzedało na środowej aukcji zamiany obligacje za 4.064,24 mln zł, a odkupiło papiery o wartości 4.142,842 mln zł.

Także w czwartek resort finansów zorganizuje przetarg zamiany, na którym zamierza odkupić obligacje IZ0816 oraz WZ0118, a w zamian chce sprzedać papiery DS1019.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty przy niskiej płynności może odreagować