Złoty rośnie w siłę

Karolina Bojko-Leszczyńska EFIX DM
opublikowano: 24-03-2015, 00:00

Rynek walutowy

Tydzień rozpoczął się od dynamicznego

T umocnienia złotego do głównych walut, szczególnie względem dolara amerykańskiego i funta szterlinga. Kurs USD/PLN dotarł do 3,77 zł, czyli poziomu 61,8-procentowego zniesienia wzrostowej fali, rozpoczętej 26 lutego tego roku. Modelowy zasięg korekty został tym samym osiągnięty, jeżeli zakładamy, że korygujemy jedynie zwyżki z ostatnich tygodni. Biorąc jednak pod uwagę, że para ta jest silnie wykupiona, są spore szanse na głębszy spadek notowań. Kolejnym celem w takim scenariuszu będzie minimum z końca lutego, czyli poziom 3,65 zł.

Kurs EUR/PLN ustanowił w poniedziałek nowe tegoroczne minima. Oznacza to zakończenie korekcyjnej konsolidacji, która tworzyła się poniżej linii trendu spadkowego w ciągu ostatnich dwóch tygodni i kontynuację średnioterminowej sekwencji spadkowej. Otworzyło to także drogę do dołka z czerwca zeszłego roku (4,0896), a po ich pokonaniu do minimum z 2012 r. (4,0265).

Notowania GBP/PLN również kontynuują spadek. Kurs bez większych problemów pokonał 61,8-procentowe zniesienie serii wzrostowej, trwającej od początku lutego i podążył w kierunku minimum z zeszłego miesiąca (5,4890). Jest to najbliższe istotne wsparcie. Dynamika cofnięcia sugeruje, że korygujemy obecnie przynajmniej strukturę wzrostową z połowy grudnia ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska EFIX DM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy