Złoty rośnie w siłę. Już tylko 3,90 zł za euro

Tomasz Regulski
opublikowano: 04-03-2010, 00:00

Za nami czwarta z kolei wzrostowa sesja złotego. Tym razem kurs EUR/PLN zdołał zejść pod istotne wsparcie na 3,9000. Z punktu widzenia analizy technicznej, jeśli przebicie tej bariery okaże się trwałe, powstanie przestrzeń do dalszego kilkugroszowego spadku.

W najbliższych dniach nie poznamy żadnych istotnych danych z Polski. Złoty będzie więc pod silnym wpływem giełd. O tej z kolei będą decydować przedstawiane w piątek oficjalne dane z amerykańskiego rynku pracy oraz kolejne doniesienia związane z tematem problemów fiskalnych Grecji. W środę okazało się, iż grecki rząd stworzył plan dodatkowych cięć w budżecie, które mogą sięgnąć nawet 4,8 mld EUR. Jeśli plan spotka się z pozytywnych przyjęciem UE, kurs EUR/USD powinien odnotować zwyżkę, a nastroje na rynkach prawdopodobnie ulegną poprawie.

Tomasz Regulski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Regulski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu